Uczniowie i nauczyciele z Malty w Polsce listopad 2022 r.

23 listopada 2022 r. ramach projektu Erasmus+, zawitali do nas uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z partnerskiej szkoły z Malty. Odbyły się wspólne zajęcia matematyczne w klasach oraz pokaz baniek mydlanych. Ponieważ jesień na Malcie wygląda zupełnie inaczej goście wzięli udział w Jesiennej sesji fotograficznej.

Drugi dzień wizyty gości z partnerskiej szkoły w ramach programu Erasmus+ upłynął na wspólnej pracy i zabawie. Zaprezentowano metody, jakie stosujemy w realizacji edukacji matematycznej, m.in. Matematyczne Stacje Badawcze. 

Przeprowadzono szkolenie, na którym nauczyciele z Malty poznali metody kodowania
za pomocą kolorowych kubków oraz paluszkową tabliczkę mnożenia.
Szczególne zainteresowanie wzbudziła terapia EEG Biofeedback, która wspomaga proces uczenia się.

Ostatni dzień pobytu delegacji z Malty upłynął w świątecznej atmosferze. Jako pierwsze odbyły się zajęcia w klasach oraz na Sali gimnastycznej. Następnie uczniowie i nauczyciele z partnerskiej szkoły wspólnie z naszymi uczniami i nauczycielami przygotowali świąteczne pierniki. Lekcja matematyki w kuchni była dla wszystkich ciekawym i radosnym doświadczeniem, uczniowie odważali, przeliczali, wycinali kształty i oczywiście dekorowali. Na zajęciach obecny był również szczególny gość Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka.