Wizyta uczniów i nauczycieli z Malty w Polsce kwiecień 2023

W dniach 18-22 kwietnia gościliśmy w Polsce oraz i w naszej szkole,  delegację uczniów, rodziców oraz nauczycieli z partnerskiej szkoły Guardian Angel Secondary Education ResourceCenter na Malcie w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Matematyka to zabawa! Wspieranie nabywania umiejętności i kompetencji matematycznych u uczniów z niepełnosprawnością intelektualną”.

Odbyły się wspólne zajęcia matematyczne, dotyczące: figur geometrycznych, matematyki w kuchni, na lekcji religii (liczba 12 w kontekście 12 apostołów). Uczniowie obserwowali proces programowania oraz powstawania zawieszek do kluczy przy użyciu drukarki 3D, w pracowni informatycznej  rozwiązywali zadania matematyczne z wykorzystaniem odpowiednich programów. 

W drugim dniu dużą atrakcją dla gości były zajęcia na basenie szkolnym.

Dla nauczycieli z partnerskiej szkoły zorganizowane zostało szkolenie, w którym zaprezentowano innowacyjne  metody pracy w realizacji treści matematycznych, jako metodę wspomagającą uczenie się zaprezentowano EEG Biofeedback. 

W drugim dniu z delegacją z Malty spotkała się Wicestarościna Kępińska Alicja Śniegocka.  Rozmawiała z kadrą pedagogiczną na temat możliwości wzajemnej współpracy i korzyści z tego płynących. Podczas pożegnania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez Powiat.

Pobyt delegacji w Polsce to nie tylko zajęcia w szkole ale również zwiedzanie naszego kraju. Tym razem goście odwiedzili Park Dinozaurów w Krasiejowie, Wrocławskie ZOO oraz Eksperymentarium w Łodzi. 

W najbliższym czasie to znaczy w maju oraz w czerwcu dwie grupy uczniów, nauczycieli oraz rodziców wezmą udział w mobilności na Maltę.