Nasi uczniowie i nauczyciele na Malcie czerwiec 2023

W dniach od 13 do 17 czerwca 2023 roku, II grupa uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami poleciała na Maltę do partnerskiej szkoły Guardian Angel Secondary School, gdzie wspólnie realizowano Projekt Erasmus+, „Matematyka to zabawa! Wsparcie umiejętności i kompetencji matematycznych u uczniów z niepełnosprawnością intelektualną”.

Uczniowie doskonalili umiejętności matematyczne podczas zajęć, przeliczając zastawę stołową, poznanie środków lokomocji umożliwiających podróżowanie po świecie, ze szczególnym uwzględnieniem samolotu, zajęć kulinarnych – wykonanie lodów według przepisów, podróż do Francji z wykorzystaniem technologii VR.

Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach dotyczących wprowadzania nowych technologii VR w edukacji.

Pobyt na Malcie, to nie tylko spotkania w szkole, ale także poznanie kultury, tradycji i przyrody tego kraju (zwiedzanie stolicy – Valetta, miasta Mdina, rejs statkiem na Wyspę Comino oraz do Blue Grotto), a także doskonalenie umiejętności językowych.