Narodowy Dzień Niepodległości w ZSS

W naszej szkole obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się już 10 listopada.

Uroczystość rozpoczęliśmy od uniesienia flagi Polski przed budynkiem szkoły wraz ze Starostą Powiatu Kępińskiego - Robertem Kieruzalem, Wicestarostą Powiatu Kępińskiego - Alicją Śniegocką oraz Członkiem Zarządu Powiatu Kępińskiego - Krystyną Możdżanowską. Wtedy też wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Kolejnym etapem uroczystości była akademia, podczas której symbolicznie ukazane zostały losy Polski i walka o niepodległość. Obrazy, patetyczne słowa i muzyka wprowadziła każdego z nas w chwilę refleksji i zadumy nad naszą niepodległą Ojczyzną.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas również żołnierze, którzy dotarli do nas z rożnych zakątków Polski. Starszy chorąży sztabowy z Jednostki Marynarki Wojennej w Gdyni oraz dwóch starszych chorążych sztabowych z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a także Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżownikach.

W dniu 11 listopada delegacja uczniów wraz z nauczycielami i dyrekcją uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kępnie zorganizowanego przez Starostę Kępińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

Relacje:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=649493274054626&set=pcb.649494854054468&locale=pl_PL

https://www.facebook.com/100093134276232/videos/324471113530555?locale=pl_PL