Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada to dzień, kiedy bardziej niż zwykle powinniśmy okazywać innym życzliwość, choć tak naprawdę przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła? Dzisiaj przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły podczas zajęć z okazji Światowego Dnia Życzliwości. Rozmawiali i wskazywali, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Kontynuując tematykę umiejętności społecznych, uczniowie starszych klas rozmawiali o życzliwości, przyjemnych emocjach, ale także tym jak je wyrażany za pomocą twarzy, mimiki i gestów. Dowiedzieliśmy się także, co oznacza metafora „mieć wiele twarzy”. Podczas zajęć powstały maski, które są odpowiedzią uczniów na pytanie, jak wyglądamy, kiedy mamy pozytywne emocje. Punktem kulminacyjnym tego dnia były pyszne, wesołe ciasteczka, które najstarsze klasy pod okiem Pań wypiekały i częstowały wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.