Strona główna/O nas/Aktualności/Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - podsumowanie akcji

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - podsumowanie akcji

3/04 2024

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Wiedzy o Autyzmie. Dzień, w którym symbolem jest kolor niebieski, kolor spokoju i akceptacji dla osób z autyzmem w głośnym, ruchliwym świecie.

Dlatego wczoraj na murach Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi zawisła ogromna litera A, którą podświetliliśmy wieczorem na niebiesko podobnie jak wiele instytucji w kraju i na świecie. Dziś natomiast wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem aktywnie włączyli się w coroczne obchody tego dnia.

Cała społeczność na znak zrozumienia i jedności z osobami z autyzmem ubrała się na niebiesko, w klasach pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów. Na jednej ze ścian powstało drzewo z odbitymi w kolorze niebieskim dłońmi rówieśników naszych uczniów borykających się z problemem autyzmu. Będzie ono symbolem akceptacji, ponieważ to właśnie tu w naszej szkole uczniowie z różnymi problemami udowadniają, że ich rówieśnicy z autyzmem są fajnymi kolegami, potrafią wspólnie się bawić, uczyć, a nawet przeżywać sukcesy i porażki choć każdy z Nich robi to na swój sposób.
W naszej szkole dajemy przestrzeń na rozwój każdego dziecka potrzebującego wsparcia i zrozumienia, także osobom ze spektrum autyzmu. W tym celu delegacja uczniów udała się dziś do kępińskich instytucji, aby jak co roku propagować wiedzę na temat autyzmu, a jednocześnie pokazać jak wiele pracy i wysiłku pokonują każdego dnia ze swoimi nauczycielami, rodzicami, aby wspólnie z innymi żyć w społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli, a zarazem włączyli się w obchody tego dnia. Zapraszamy do fotorelacji.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - podsumowanie akcji

73 zdjęć

Artykuł opracowała: Beata Lebek

do góry