Strona główna/O nas/Projekty - Akcje - Programy/Erasmus+/Nasi uczniowie na Malcie - Erasmus+ Maj 2023

Nasi uczniowie na Malcie - Erasmus+ Maj 2023

23/05 2024

W ramach realizacji projektu Erasmus+: „Matematyka to zabawa! Wsparcie umiejętności i kompetencji matematycznych u uczniów z niepełnosprawnościami”, grupa uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na Maltę. Podczas pobytu uczestnicy projektu brali aktywny udział w zajęciach edukacyjnych w partnerskiej szkole Guardian Angel Secondary School. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne, językowe oraz nawiązywali nowe znajomości.

Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach dotyczących zastosowania technologii VR w edukacji oraz wykorzystania muzyki w nabywaniu elementarnych pojęć matematycznych. Celem projektu było również poznanie kultury i tradycji Malty. Podczas pobytu grupa odwiedziła m.in.: stolicę Malty - Valettę, miasto ciszy – Mdinę, miała również możliwość podziwiania krajobrazów podróżując autobusem hopp on - hopp off.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Nasi uczniowie na Malcie - Erasmus+ Maj 2023

31 zdjęć

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów, uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Mimo że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostaje ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami, szkołami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536). Nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.

Erasmus+ jest programem dla uczelni, szkół ich studentów, uczniów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę, umożliwia wyjazdy studentów, uczniów za granicę. Promuje mobilność pracowników szkół, stwarza liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć również inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują ze szkołami lub placówkami oświatowymi.

Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Program Erasmus

do góry