Strona główna/O nas/Projekty - Akcje - Programy/Laboratoria Przyszłości/Laboratoria Przyszłości - Październik - Naleśniki w (..)

Laboratoria Przyszłości - Październik - Naleśniki w klasie 4us

15/05 2024

Uczniowie klasy 4us wspólnie przygotowali przepyszne naleśniki z dżemem. Podczas zajęć wykorzystywali piktogramy z potrzebnymi produktami, razem według przepisu przygotowali ciasto i nakrywali do stołu. Było bardzso smacznie!

Podczas zajęć wykorzystano sprzęt pozyskany z programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości - Październik - Naleśniki w klasie 4us

20 zdjęć

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30.000zł.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program tenma na celu wsparcie szkół podstawowych w tworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wsparcie to pozwala na budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu pozyskała: chłodziarko-zamrażalki, kuchenki, roboty (mikser), sandwicze, komplety garnków, przybory kuchenne, talerze, sztućce, żelazka, deski do prasowania. Drukarkę 3D, akcesoria do profesjonalnego i kreatywnego fotografowania m.in. oświetlenie, Gimbal, mikrofony, mikroporyt, blenda fotograficzna, program do obróbki video-Photoshop, stację lutowniczą. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania.

do góry