Laboratoria Przyszłości - czerwiec 2023

14/05 2024

Ja prasuję, Ty prasujesz.

Podczas zajęć edukacyjnych w zakresie gospodarstwa domowego uczniowie klasy 4-8ua i 7-8us doskonalili swoje umiejętności, korzystając ze sprzętu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Pieczemy rogaliki.

Jeszcze przed wakacjami uczniowie klasy 6-7usA przygotowali pyszne rogaliki z powidłami. Było słodko i smacznie.

A wszystko to dzięki sprzętom zakupionym w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Uczniowie klasy 6-7usA podczas zajęć kształtowali umiejętność obsługi kuchenki elektrycznej przygotowując przepyszne kiełbaski pieczone. Proste danie ale mega dobre!!!!

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30.000zł.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program tenma na celu wsparcie szkół podstawowych w tworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wsparcie to pozwala na budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu pozyskała: chłodziarko-zamrażalki, kuchenki, roboty (mikser), sandwicze, komplety garnków, przybory kuchenne, talerze, sztućce, żelazka, deski do prasowania. Drukarkę 3D, akcesoria do profesjonalnego i kreatywnego fotografowania m.in. oświetlenie, Gimbal, mikrofony, mikroporyt, blenda fotograficzna, program do obróbki video-Photoshop, stację lutowniczą. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania.

do góry