Laboratoria Przyszłości - maj 2023

18/05 2023

Uczniowie klasy 4-8ua podczas zajęć praktycznych doskonalili umiejętność posługiwania się sprzętem AGD pozyskanego w ramach programu przygotowując swoje ulubione danie obiadowe.

Sprzęt AGD pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Majowa Łąka

Uczniowie z klasy 6-7usA w ramach zajęć "Kolorowa łąka" przygotowali zielone, pyszne i zdrowe muffiny ze szpinakiem.

Podczas pracy korzystali ze sprzętu i naczyń z programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości - Maj 2023 część 2

25 zdjęć

Zajęcia kulinarne

Uczniowie klasy 4-5uB w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości podczas zajęć praktycznych przygotowywali smaczne gofry i kisiel.

Od samego rana trwają przygotowania do jutrzejszego święta rodziny. Każda z klas przygotowuje słodkie wypieki, będzie pysznie!

Sprzęt AGD pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30.000zł.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program tenma na celu wsparcie szkół podstawowych w tworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wsparcie to pozwala na budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu pozyskała: chłodziarko-zamrażalki, kuchenki, roboty (mikser), sandwicze, komplety garnków, przybory kuchenne, talerze, sztućce, żelazka, deski do prasowania. Drukarkę 3D, akcesoria do profesjonalnego i kreatywnego fotografowania m.in. oświetlenie, Gimbal, mikrofony, mikroporyt, blenda fotograficzna, program do obróbki video-Photoshop, stację lutowniczą. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania.

do góry