Strona główna/O nas/Projekty - Akcje - Programy/Laboratoria Przyszłości/Laboratoria Przyszłości - styczeń - "Troszkę zdrowo, (..)

Laboratoria Przyszłości - styczeń - "Troszkę zdrowo, troszkę niezdrowo ale kolorowo"

15/05 2024

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Troszkę zdrowo, troszkę niezdrowo ale kolorowo". Wzięła w nich udział cała społeczność szkolna. Zajęcia polisensoryczne polegały na przygotowaniu przez uczniów zimowej herbaty z wykorzystaniem wszystkich niezbędnych produktów, które powinna zawierać. Do herbatki uczniowie piekli ciasteczka maślane i uczyli się zasad savoir-vivre przy stole.

Podczas zajęć wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Tekst opracowała: Agnieszka Bień-Pawlaczyk

Laboratoria Przyszłości - styczeń - "Troszkę zdrowo, troszkę niezdrowo ale kolorowo"

68 zdjęć

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30.000zł.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program tenma na celu wsparcie szkół podstawowych w tworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wsparcie to pozwala na budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu pozyskała: chłodziarko-zamrażalki, kuchenki, roboty (mikser), sandwicze, komplety garnków, przybory kuchenne, talerze, sztućce, żelazka, deski do prasowania. Drukarkę 3D, akcesoria do profesjonalnego i kreatywnego fotografowania m.in. oświetlenie, Gimbal, mikrofony, mikroporyt, blenda fotograficzna, program do obróbki video-Photoshop, stację lutowniczą. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania.

do góry