Strona główna/O nas/Aktualności/IX Regionalny Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych (..)

IX Regionalny Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych połączony z Dniem Rodziny

11/06 2024

W Ośrodku Rehabilitacji i Rekreacji „ Na Wzgórzu” w Parzynowie w dniu 11 czerwca odbył się IX  Regionalny Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych, zorganizowany przez działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem Klub Olimpiad Specjalnych Tornado.

W mityngu uczestniczyli uczniowie z niepełnosprawnością, którzy przyjechali z ośrodków z Konina, Krotoszyna, Konarzewa oraz Ostrzeszowa i z  Słupi pod Kępnem. Obcowanie z koniem ma dla dzieci znaczenie terapeutyczne i jest jedną z form rehabilitacji. Program akredytowany jest przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Poza sportem przekazywane są inicjatywy zmieniające świadomość społeczeństwa dotyczące potencjału, umiejętności i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Na IX Regionalnym  Mityngu Jeździeckim obecna była Pani Violetta Kubacka - Wiceprezes ds. Sportu oraz Renata Sylwia Kowalska - Dyrektor Regionalny z  Oddziału Regionalnego w Koninie, a także zaproszeni goście Pan Marek Potarzycki – przedstawiciel Zarządu Powiatu Kępińskiego, Pani Katarzyna Kołcio-Kraus – Sekretarz Miasta i Gminy Kępno, Pan Mariusz Witek – Sekretarz Gminy Kobyla Góra oraz Pani Karolina Całkowska – Krawczyk - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem, Sekretarz Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz społeczność szkolna  wraz z rodzicami, które jednocześnie uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym.

Uroczystość odbyła się w Ośrodku Rehabilitacji i Rekreacji „ Na Wzgórzu” w Parzynowie u Pani Magdaleny Cieśli, która jednocześnie w minionej kadencji pełniła funkcję Przewodniczącej Klubu Olimpiad Specjalnych Tornado w Słupi pod Kępnem.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy i zaangażowaniu pracowników, a także wolontariuszy ośrodka, pracowników szkoły, Rady Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych, Przyjaciół Szkoły oraz wsparciu Powiatu Kępińskiego.

Dzień rodziny OS

100 zdjęć
do góry