Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego w naszej szkole – emocje, relacje, bezpieczeństwo
Program zakłada realizację przez pedagogów szkolnych oraz psychologa cyklu działań edukacyjnych, terapeutycznych i wychowawczych w ramach miesiąca maja, poświęconego świadomości zdrowia psychicznego.
Celem jest zwiększenie świadomości emocjonalnej dzieci, rozwijanie kompetencji społecznych oraz budowanie bezpiecznej przestrzeni w szkole.
Zajęcia prowadzone z dziećmi obejmują zagadnienia takie, jak:
Tydzień 1: „Poznaję swoje emocje”
Tydzień 2: „Razem tworzymy bezpieczną przestrzeń”
Tydzień 3: „Rozmawiam i słucham”
Tydzień 4: „Dbam o siebie i innych”
Informację dotyczące realizowanych z dziećmi zajęć są również przekazywane rodzicom
w formie biuletynu na stronie szkoły w zakładce Pedagog/Psycholog.
Karina Drelak