Strona główna/O nas/Aktualności/

Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego w naszej szkole – emocje, relacje, bezpieczeństwo

19/05 2026

Program zakłada realizację przez pedagogów szkolnych oraz psychologa cyklu działań edukacyjnych, terapeutycznych i wychowawczych w ramach miesiąca maja, poświęconego świadomości zdrowia psychicznego. 

Celem jest zwiększenie świadomości emocjonalnej dzieci, rozwijanie kompetencji społecznych oraz budowanie bezpiecznej przestrzeni w szkole. 

Zajęcia prowadzone z dziećmi obejmują zagadnienia takie, jak: 

Tydzień 1: „Poznaję swoje emocje” 

Tydzień 2: „Razem tworzymy bezpieczną przestrzeń”  

Tydzień 3: „Rozmawiam i słucham” 

Tydzień 4: „Dbam o siebie i innych” 

Informację dotyczące realizowanych z dziećmi zajęć są również przekazywane rodzicom  
w formie biuletynu na stronie szkoły w zakładce Pedagog/Psycholog.

Karina Drelak

 

Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego w naszej szkole

24 zdjęć
do góry